آدرس دفتر تهران

برای مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

فیسبوک

توییتر

جستجو

قوانین مهاجرت به آلمان

راه های مهاجرت به آلمان

روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که افراد بسته به وضعیت خود می توانند هر کدام از ان ها را انتخاب کنند. هر یک از راه های مهاجرت به المان دارای شرایط مخصوص به خود می باشند که در ادامه به این روش ها خواهیم پرداخت

مهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت کاری به آلمان، یکی از روش های مرسوم مهاجرتی به این کشور می باشد. نرخ بیکاری در المان در سال 2022 تنها 2.8 درصد تخمین زده شده است که نشان از شرایط مناسب کاری در این کشور دارد. در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان که هر ساله ارائه می شود، رشته های مهندسی، کادر درمان و مشاغل فنی همواره به چشم می خورند. یکی از مرسوم ترین برنامه ها برای مهاجرت به این کشور اخذ جاب آفر آلمان می باشد. از روش های دیگر برای کار در این کشور می توان به ویزای جاب سیکر (جستجوی کار) و آوسبیلدونگ آلمان اشاره کرد.

مهاجرت از طریق تحصیل

آلمان جزو کشور هایی است که در آن امکان تحصیل رایگان وجود دارد و به همین خاطر مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. دانشگاه های این کشور اعتبار فراوانی دارند و هزینه های تحصیل در آن ها بسیار کم یا رایگان می باشد. از این رو تحصیل در آلمان بسیار محبوب است. تحصیل در این کشور به راحت ترین راه مهاجرت به آلمان تبدیل شده است و طرفداران بسیاری دارد. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند به مدت 18 ماه در این کشور بمانند و با پیدا کردن فرصت های شغلی، اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند.

سرمایه گذاری

آلمان چهارمین قدرت اقتصادی دنیا و برترین قدرت اقتصادی در اروپا به شمار می رود. این کشور به دلیل داشتن شرایط مناسب برای رشد و سود دهی یکی از بهترین انتخاب ها برای سرمایه گذاری محسوب می شود. مرسوم ترین روش های سرمایه گذاری در آلمان عبارتند از: ثبت شرکت، کارآفرینی و استارتاپ.

در روش مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری به افراد یک اقامت 3 ساله داده می شود که معمولا پس از آن به اقامت دائم تبدیل می گردد. البته همه روش های سرمایه گذاری منجر به اقامت نمی شوند و از میان این روش ها می توان به ثبت شرکت و دریافت ویزای فریلنسری آلمان اشاره کرد.

ثبت شرکت در آلمان

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در المان حدود 25 هزار یورو خواهد بود. مهم ترین شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت، داشتن سرمایه کافی و ارائه یک بیزینس پلن قوی می باشد. در این روش افراد باید ثابت کنند که طرح تجاری آن ها سود دهی مناسبی برای این کشور خواهد داشت. متاسفانه دولت آلمان سخت گیری های زیادی در رابطه با بیزینس پلن های ارائه شده اعمال می کند. به طوری که هر ساله تعداد بسیار کمی می توانند از این طریق اقدام نمایند.

مقالات بیشتر

وکیل ایرانی در آلمان

وکیل ایرانی در آلمان

خب همان طور که ممکن است که برای شما هم پیش آمده باشد در ایران؛ در مورد پرونده حقوقی نیز به مشکل خورده و به

وکیل ایرانی در آلمان

بهترین وکیل بین المللی

بهترین وکیل بین المللی وکیل پایه یکی است که؛ به تمام قوانین حوزه حقوق آشنایی داشته و تخصص بالایی داشته باشد. اما تخصص خود را

وکیل بین الملل

وکیل بین الملل

وکیل بین الملل به وکیلی می گویند که نسبت به‌ تمامی قانون های حوزه حقوق تخصص و آگاهی بسیار زیادی داشته باشد ؛ ولی تخصص

پیمایش به بالا